لاغری و تناسب اندام با رژیم و دارو درمانی

آیا می خواهید وزن کم کنید؟ سعی کنید مصرف فیبر روزانه تان را در قالب مواد غذایی مغذی سرشار از فیبر افزایش دهید. حالا چرا فیبر؟ تحقیقات اخیر در مجله ی تغذیه نشان می دهد که خوردن فیبر بیشتر، راهی برای جلوگیری از افزایش وزن یا حتی کمک به کاهش وزن است.

بنا به گزارش آکاایران : در طی این تحقیق ۲ ساله، محققان دریافتند که افزایش فیبر تا ۸ گرم به ازای هر ۱۰۰۰کالری، منجر به ۲.۲۵ کیلوگرم کاهش وزن می شود. آن را در مورد خودتان امتحان کنید. اگر در روز ۲۰۰۰ کالریمصرف می کنید، سعی کنید فیبر مصرفی تان را تا ۱۶ گرم افزایش دهید.

در این مقاله ۷ ماده ی غذایی سرشار از فیبر که به کاهش وزن شما کمک می کند را معرفی کرده ایم.

سیب

یک سیب متوسط (به قطر تقریبی ۸ سانت)، حاوی ۴ گرم فیبر است. یک سیب بزرگ (به قطر ۸ تا ۱۱ سانت) ۵ گرم فیبر دارد. سیب ها همچنین دارای مقدار کمی ویتامین C و پتاسیم هستند.

مطلب مرتبط:  مراحل پیش از شروع یک رژیم غذایی

لوبیا سبز

یک فنجان لوبیا سبز دارای ۴ گرم فیبر، بعلاوه یک مقدار عالی (۳۰ درصد مقدار مورد نیاز روزانه) از ویتامین C می باشد که برای پوست مفید است.

سیب زمینی شیرین

یک سیب زمینی شیرین متوسط و پخته شده با پوست (با ۵ سانت عرض و ۱۲ سانت طول، کمی بزرگتر از موس کامپیوترتان)، ۵ گرم فیبر دارد، و فقط دارای ۱۰۳ کالری است. همچنین یک نیروگاه تغذیه است: چون حاوی ۴۳۸٪ از ویتامین A مورد نیاز روزانه ی مفید برای چشم، ۳۷٪ از ویتامین C مورد نیاز روزانه، بعلاوه ی مقداری پتاسیم، ویتامین E، آهن، منیزیم و ترکیبات شیمیایی گیاهی مانند بتاکاروتن، لوتئین و زاگزانتین است.

تمشک

تمشک، مقالات مخصوص چاق ها – خوبی از فیبر می باشد. مقداری از فیبر آن به شکل پکتین محلول است که به کاهش کلسترول کمک می کند. یک فنجان تمشک، ۸ گرم فیبر دارد و همچنین یک مقالات مخصوص چاق ها – عالی از ویتامین C می باشد.

توت فرنگی

یک فنجان توت فرنگی، ۳ گرم فیبر و بیشتر از مقدار توصیه شده برای یک روز کامل، ویتامین C دارد. ویتامین C، آنتی اکسیدانی است که به حفظ سلامت پوست کمک می کند.

مطلب مرتبط:  حفظ رژیم غذایی و بیرون غذا خوردن

نخود

فقط ۳/۴ فنجان نخود، ۸ گرم فیبر دارد. همچنین می توانید با مصرف آن، مقدار مناسبی ویتامین B6 و فولات دریافت کنید که هر دوی آنها در تشکیل سلول های جدید و سالم نقش دارند.

کدو تنبل

یک فنجان کدو تنبل پخته شده، حاوی ۳ گرم فیبر است. همچنین با مصرف آن، ویتامین A (۲۴۵٪ مقدار مورد نیازروزانه)، ویتامین C، ویتامین E و پتاسیم را دریافت می کنید.

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History