مزوتراپی صورت

مزوتراپی چیست؟

برای زیبایی راه های زیادی وجود دارد. یکی از این روش های درمانی استفاده از مزوتراپی است که برای جوانسازی پوست به کار می رود. این روش کم خطر، نسبتاً ارزان و مفید بوده و با استفاده از تزریق در نقاط خاصی می تواند زیبایی و شادابی را برای پوستتان به ارمغان بیاورد. مزوتراپی عمل تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، داروهای هومیوپاتی و سنتی به لایه میانی پوست است. دارو دقیقا جایی تزریق می شود که بیمار در آن ناحیه نیاز به درمان دارد. مزوتراپی کاربردهای متعددی دارد و برای درمان بیماری های بسیاری، هم برای زیبایی و هم بیماری های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی نتایج فوق العاده ای را عرضه می کند، یک روش پیشگیری کننده و معالجه کننده است. مزوتراپی به دلیل خطرات کم و هزینه مقرون به صرفه ای که دارد، نسبت به جراحی و داروهای خوراکی ترجیح داده می شود. مزوتراپی زمان از کارافتادگی ندارد. از جمله بیماری هایی که با مزوتراپی قابل درمان هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سلولیت
 • انباشت چربی
 • درد مزمن
 • اسپاسم عضلانی
 • آکنه
 • انواع آرتریت
 • چین و چروک
 • بی خوابی/اضطراب
 • خطوط و ترک های پوست
 • آسیب های ورزشی
 • کم پشت شدن مو
 • بافت جای زخم/ کلاژن بیش از حد

به دلیل سوزن های بسیار ریزی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد روش دردناکی نیست، تزریقات عمیق نیستند و تنها به لایه میانی پوست نفوذ می کنند و چیزی که فرد احساس می کند بیشتر شبیه یک خراش کوچک با ناراحتی خفیف است. در افرادی که پوست حساسی دارند، پیش از تزریق از کرم بی هوشی موضعی استفاده می شود، در حالی که در روش لیپوساکشن عموما پس از جراحی و همچنین در طول هفته هایی که درمان صورت می گیرد، بیمار احساس درد می کند. مزوتراپی هیچ جای زخمی را ایجاد نمی کند، اگر چه برای چند روز کبودی و ورم خفیف در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود. لیپوساکشن باعث ایجاد جای زخم متوسط تا شدید می شود. در روش مزوتراپی به داروهای مسکن نیازی نیست و بیمار می تواند چند لحظه پس از درمان از مطب بیرون برود. مزوتراپی به تازگی در آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است، اما در فرانسه بین 30 تا 50 سال است که استفاده می شود.نتایجی که این روش درمانی در آمریکا عرضه کرده است فوق العاده است. مزوتراپی نسبت به اغلب روش های درمانی دیگر عملکرد بهتری دارد.تعداد تزریقات و میزان دارو در هر بیمار متفاوت است.

مزوتراپی 2

مزایا و فواید

لایه سطحی پوست مانند مانعی است که اجازه عبورمواد از طبیعت و محیط به پوست را نمی دهد و از اندام ما محافظت می کند و همچنین از جذب بیشتر از 10 درصدی مواد موجود در کرم های بازسازی کننده پوست جلوگیری می کند. هدف مزوتراپی در فرآیند جوان سازی پوست افزایش فعالیت های فیبروبلاست، سلول های مسئول تولید کلاژن، الاستین و هیالورونان ، و بکار بردن غلظت کامل مواد پویای ضروری برای بازتولید پوست سالم و جوان است. با روش های مکرر، عمق چین و چروک کاهش پیدا می کند، میزان کلاژن افزایش می یابد و از این رو رنگ پوست بهبود پیدا می کند.

کاهش چربی/ خوش فرم کردن بدن: برای این کار، معمولابه 4 تا click here 7 جلسه درمانی ( تزریق) در فاصله زمانی 2 تا 4 هفته نیاز است. تعداد روش ها بسته به ناحیه ای که باید درمان شود، قابل افزایش است. به دلیل اینکه مزوتراپی مخصوص کاهش وزن نیست، عموما برای بیماران توصیه می شود که در نواحی مخصوصی به کمی کاهش چربی وهمچنین خوش فرم کردن بدن نیاز دارند. فردی که شاخص توده بدن او 30 درصد یا کمتر است، برای انجام مزوتراپی مناسب است. یک ماده مغذی مبتنی بر سویا به نام فسفاتیدیلکنین به انباشت های چربی موضعی تزریق می شود تا با هر درمان سلول های چربی به صورت لایه لایه شکسته شوند.

کاهش سلولیت: برای این کار، تقریبا به 4 تا 10 جلسه درمانی در فاصله 2 تا 4 هفته نیاز است. مزوتراپی مخصوص کاهش سلولیت نسبت به کرم های موضعی و روش های درمانی مثل اندرمولوژی موفقیت بیشتری را به همراه دارد. مزوتراپی برای کاهش سلولیت های خفیف تا متوسط مناسب است.

جوان سازی پوست: برای این کار، به 4 تا 8 جلسه درمانی در فاصله 2 تا 4 هفته نیاز است. این روش درمانی یکی از محبوب ترین روش های درمانی با استفاده از مزوتراپی است، زیرا بیمار به بهبود قابل توجه در ظاهر پوست خود پی می برد و از نتاج بدست آمده راضی است. روش درمانی کاهش چربی با استفاده از مزوتراپی برای کوچک کردن غبغب و سفت کردن افتادگی فک فوق العاده است.

رشد مجدد مو/ جوان سازی: برای این کار به 3 تا 10 جلسه درمان در فاصله 1 تا 3 هفته نیاز است. این روش درمانی برای هر فردی که بنا به دلایل متعدد در حال طاس شدن است یا موهای کم پشتی دارد، فوق العاده است. ویتامین هایی که اجزای اصلی موی شما هستند به پوست سر تزریق می شوند.

نحوه انجام مزوتراپی

مزوتراپی از تحریک فیزیکی ( مکانیکی) و شیمیایی بهره می گیرد. مقدارهای کمی از داروهای مختلف بسته به نوع بیماری تحت درمان تزریق می شود. آنها شبیه یک گلوله عمل می کنند که مستقیما به هدفی که در بدن قرار دارد، شلیک می شوند.

تحریک مکانیکی: سوزن سوراخ های ریزی را ایجاد می کند که فرآیند درمان را تحریک می کند. واکنش ارگانیسم پس از تحریک، تولید کلاژن و الاستین، دو جزء اصلی پوست است.از آنجایی که کلاژن موجود آسیب واقعی نمی بیند و از بین نمی رود، کلاژن جدید به سطوح کلاژن موجود اضافه می شود.

تحریک شیمیایی: مواد پویای تزریق شده باعث تحریک ارگانیسم می شود. برای مثال، در صورتی که گردش خون نامطلوب باشد، یک داروی گشاد کننده رگ ( مثل کومارین) مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که التهاب بیش از حدی وجود داشته باشد، یک داروی ضد التهاب ( مثل سیلیکون ارگانیک) استفاده می شود. کیفیت محصول، ترکیب آن با توجه به نشانه های درمان در درجه اول اهمیت قرار دارد.

عوارض جانبی

کبودی جزئی، ورم و علائم تزریق همه از عارض مزوتراپی است که خیلی زود از بین می رود. عفونت، آلرژی، جای زخم یا اختلالات رنگدانه ای به ندرت پیش می آید.

هزینه و قیمت

هزینه و قیمت عمل مزوتراپی به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز و دکتر معالج شما بستگی دارد.

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History