پیوند موی طبیعی Hair Transplantation

پیوند موی طبیعی  Hair Transplantation

عوامل ریزش مو:

وراثت شایع ترین علت ریزش مو است.عامل ریزش مو هورمون مردانه تستوسترون است که نهایتاً فراورده های جانبی این هورمون(دی هیدروتستوسترون DHT) فولیکول های مو را در افراد مستعد از بین خواهد برد وفرد مبتلا به طاسی می شود.

سن ریزش، شروع ، میزان و سرعت ریزش مو در افراد مختلف کاملاً متفاوت است.

بیماری شدید سوء تغذیه و کمبود ویتامین ها ، می تواند سبب تسریع روند ریزش مو گردد.

رنگ مو و مواد شیمیایی حالت دهنده نیز سبب آسیب به فولیکول های مو می گردند.

اما عواملی همچون بر سر گذاشتن کلاه،شستشوی زیاد مو و مسدود شدن منافذ پوستی برخلاف باور عمومی سبب ریزش مو نمی گردد.

کاشت مو:

تا زمانی که در یک منطقه فولیکول (پیاز مو) وجود داشته باشد سعی بر آن است که این فولیکول ها تقویت شوند و رشد نمایند.اگر در منطقه مورد نیاز به هر دلیل فولیکول ها تحلیل رفته و از بین رفته باشند نیاز به کاشت خواهیم داشت.امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید می توان نقاط کم مو یا عاری از موی سر را به گونه ای درمان نمود که ظرف مدت کوتاهی پوشیده از مو شوند.

این امر بر پایه انتقال پیاز مو و کاشت آنها در نقاط مورد نظر است.واکنش موهای موجود در نقاط مختلف سر نسبت به عوامل آندروژنیک (عوامل هورمونی-ارثی) یکسان نیست به طوری که موهای موجود در نواحی پیشانی،شقیقه ها و ناحیه وسط سر نسبت به عوامل مذکور حساس بوده و دچار ریزش می شوند؛ در حالیکه موهای پشت و دور سر نسبت به این عوامل بسیار مقاوم بوده و در نتیجه تقریباً فاقد ریزش هستند(به این مناطق بانک مو اطلاق می شود.)

بنابراین فولیکول(پیاز مو) پیوند شده نه تنها یک موی طبیعی با تمام خصوصیات مربوطه است،بلکه تقریباً تا پایان عمر خود باقی مانده و نسبت به ریزش بسیار مقاوم می باشد.

مو های کاشته شده حدوداً 8 هفته پس از کاشت،شروع به ریزش کرده و پس از طی دوره رویش و استراحت(2 تا3 هفته) شروع به رشد مجدد می نماید.نتیجه نهایی پس از حدوداً 8 ماه است که تمام موهای کاشته شده رشد می کند

روش های مختلف کاشت:

پیوند موی طبیعی و قابل رشد به طور کلی شامل روش هایFIT ، FUT  و ترکیبی است.

1-روش ( FIT)

این روش از متداولترین روش های کاشت مو در جهان است که در آن با استفاده از وسایل مخصوص و پیشرفته، بدون انجام هر گونه جراحی و بیهوشی از نواحی پشت و اطراف سر،فولیکول ها را به صورت تک تک بیرون آورده و در جلوی سر یا مناطق مورد نظر دیگر می کارند.

2-روش(FUT)

روش کاشت و پیوند موی FUT، متد استاندارد پیوند مو در دنیاست.این روش با بی حسی موضعی،از پشت سر نواری به ابعاد 10×2 سانتی متر برش داده می شود و طرف پوست را به هم بخیه می کنند و پس از چند ماه جز یک خط باریک در پشت سر چیزی دیده نمی شود.فولیکول های نوار جداشده از پشت سر،پس از جداسازی از پوست به شیوه قبل(FIT) در جلوی سر کاشت می شوند.از ویژگی های متفاوت این روش عدم نیاز به کوتاه نمودن موی سر و انجام یک مرحله ای و تنها در یک جلسه چند ساعته می باشد.

 

 

3-روش ترکیبی:

در این روش با استفاده تخصصی ویژه از هر دو روش FUT و FIT  می توان به تراکم های بسیار بالا دست یافت و بنابراین در افرادی که طاسی گسترده دارند و بانک موی آنها محدود است برای رسیدن به وضعیت ایده آل بایستی از روش کاشت ترکیبی استفاده شود.در این روش از FUT به عنوان روش اصلی و از روش FIT به عنوان روش تکمیلی جهت افزایش تعداد گرافت ها استفاده می شود.

فواید PRPدر کاشت مو (سلول های بنیادی):

پیشنهاد می شود پس از عمل پیوند مو، جهت نتیجه گیری بهینه در دو مرحله تزریق PRP انجام شود.

تزریق PRP در عمل کاشت به محکم شدن ریشه مو، رشد موهای ضعیف وهمچنین  سریعترشدن رشد موهای کاشته شده کمک می کند.

کلمه PRP به معنای پلاسمای غنی شده از پلاکتهای خونی خود فرد است.تزریقPRP  کاربرد های فراوانی دارد.به عنوان مثال: برای جوان سازی پوست، درمان بیماری های مفاصل،درمان زخم های عمیق، تقویت و افزایش رشد موهای کاشته شده استفاده می شود. یکی از کاربرد های مهم این تزریق جلوگیری از ریزش  شدید مو و تحریک فولیکول مو جهت رشد مجدد می باشد

کاشت  ابرو:

کاشت طبیعی ابرو به طور کلی به هر دو روش FIT وFUT انجام می شود و هر دو روش تقریباً یکسان هستند و تنها تفاوت روش ها در برداشت اولیه می باشد.

خصوصیات موهای پیوندی و کاشته شده:

موهای پیوندی از نواحی خاصی ازسر که به آن ناحیه، بانک مو گفته می شود برداشته شده و به نواحی مورد نظر (نواحی کم مو و طاس) که فاقد گیرنده هورمون جنسی مردانه می باشد انتقال می یابد.

لذا جریان خون غنی موجود در پوست سرباعث حفظ حیات فولیکول های کاشته شده می شود که این موها پس از انتقال به محل جدید باز هم خصوصیات قبلی خود شامل رنگ، جنس، حالت و سرعت رشد را حفظ کرده و شروع به رشد می نماید.

در طی سالهای اخیر با ابداع ابزار و تکنیک های جدید امکان پیوند گرافت های کوچکتر با فواصل بسیار نزدیک فراهم گردیده به طوری که امروزه و همگام با تکنولوژی برتر دنیا و با استفاده از جدیدترین وسایل میکروپانچر و میکروسرجری در انجام پیوند مو و کاشت ابرو ،با حفظ خط رویش  طبیعی موها ظاهری غیر عروسکی  و کاملاً طبیعی به موهای کاشته شده شما می دهد.

 

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History