کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل با موی طبیعی

هر چقدر داشتن موی سالم برای زنان اهمیت دارد، داشتن مو و ریش سالم برای مردان نیز همان اهمیت را داردو با این حال، تمامی مردان میزان ریش و سبیلی که دوست دارند را بر روی صورت خود ندارد. از اینرو بعضی از کلینیک های کاشت مو اقدام به کاشت ریش و سبیل و خط ریش می کنند. اطلاعات مربوط به قیمت و هزینه این خدمات در ادامه در این مقاله ذکر شده است. در هنگام مراجعه برای کاشت موی ریش سبیل با مشورت پزشک می تواند بهترین روش را انتخاب کنید. تراکم، بافت و کیفیت موی ریش کاملا تحت کنترل ژن ها است. پس از آغاز دوران بلوغ، موی ریش ضخیم تر می شود و در عرض سه سال شکل نهایی خود را پیدا می کند. مگر اینکه تغییر مهمی در سطح هورمون های مرد ایجاد شود، در غیر این صورت موی ریش ویژگی های مشخصه خود را حفظ می کند. تا به حال، هیچ روش درمانی یا زیبایی برای رشد موی طبیعی در ناحیه های بدون مو وجود نداشته است. این مساله برای ریش و سبیل نیز صدق می کند. راه حلی که وجود دارد کاشت موی ریش و سبیل است. ریزش موی ریش و سبیل ممکن است ناشی از بیماری های خود ایمنی و همچنین بیماری های پوستی باشد.به غیر از این، عدم تعادل هورمونی نیز در این مساله نقش دارند. هورمون مردانگی تستوسترون در حین کاهش به زیر مقدار آستانه باید در مردان کنترل شود. ریزش ریش همچنین ناشی از بیماری است که آلوپشیا آره آتا نام دارد.

کاشت موی ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل (سیبیل) را می توان از سن 20 تا 22 سالگی که هورمون ها به سطح پایه خود می رسند، انجام داد. بهتر است کاشت ریش و سبیل در مردانی صورت بگیرد که دوست دارند سبیل بزرگی داشته باشند، اما موی ریش آنها نامنظم یا ناکافی است. کاشت ریش و سبیل در افراد سالمی که اصلا ریش ندارند یا در ریش خود قسمت های طاسی وجود دارد قابل انجام است. یکی از شایع ترین اقدامات کاشت موی ریش و سبیل در ناحیه دارای جای زخم است.

آمادگی

در کلینیک کاشت مو در جلسه مشاوره کاشت ریش و سبیل سوالاتی در مورد وضعیت سلامتی، خواسته ها و سبک زندگی توسط جراح پلاستیک یا متخصص امراض پوستی پرسیده می شود که شامل موارد زیر است:
• چرا می خواهید این عمل را انجام دهید، چه انتظاراتی دارید و نتیجه مورد نظر شما چیست
• چه بیماری های دارید، به کدام داروها حساسیت دارید و برای درمان چه بیماری هایی دارو مصرف می کنید
• چه داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، مواد الکلی، دخانیات و مواد مخدری مصرف می کنید.
اقدامات پزشک قبل از کاشت موی سبیل و ریش:
• وضعیت بهداشت عمومی و بیماری های یا عامل های خطر قبلی را معاینه می کند
• برای پرونده پزشکی از نواحی دارای ریزش ریش و سیبیل شما عکس می گیرد
• در مورد روش های کاشت ریش و سبیل با شما صحبت می کند
• در مورد نتایج مورد انتظار و عوارض جانبی احتمالی با شما صحبت می کند

کاشت موی سبیل

درمان قطعی برای نداشتن سبیل یا ریزش موی سبیل کاشت سبیل است. ریشه های مویی که برای پیوند زده شوند همانند روش کاشت مو از پشت گردن برداشت می شود. به منظور انجام این کار، یک رشته پوست مو دار بریده می شود و ریشه های موی آن یکی یکی جدا می شود. سپس، ریشه های مو به صورت یکی یکی در نواحی فاقد سبیل پیوند زده می شوند.
ریشه موهای پیوند زده شده ویژگی های قبلی خود را حفظ می کنند و سبیل به رشد خود ادامه می دهد. بنابراین چند وقت یک بار باید سبیل کوتاه شود. وقتی ریشه های مو نزدیک به یکدیگر پیوند زده شوند،به خوبی تغذیه نمی شوند. بنابراین تراکم کاشت موی سبیل باید به نحوی باشد که سبیل ها به خوبی تغذیه شوند. پس از کاشت سبیل که همراه با رشد مو است (پس از 4 تا 6 ماه)، کاشت سبیل مجدد برای پر کردن نواحی محدودی از سبیل که هنوز خالی هستند، شاید صورت بگیرد. این کاشت موی طبیعی است و موی سبیل رشد خواهد کرد.
جای زخم، جای بخیه جراحی، جای سوختگی، ریزش سبیل همگی با کاشت مو پوشانده می شود. افراد بدون ریش نیز می توانند کاشت سبیل را انجام دهند. برای کاشت سبیل تنها باید از روش FUE استفاده کرد، زیرا روش FUT نتایج رضایت بخشی را به همراه نخواهد داشت. ریشه های موی که با دستگاه های 0.6 تا 0.7 میلی متری بدون موتور برداشت می شوند، باید به طور همزمان بدون برش پوست پیونده زده شوند، از این رو فرآیند کاشت مو در مدت زمان کمتری صورت می گیرد و بافت مردگی ریشه نیز بوجود نمی آید، زیرا ریشه ها فورا کاشته می شوند. با استفاده از ابزار نوک باریک در طول برداشت و پیوند از ایجاد جای زخم جلوگیری می شود. خود فرد شخصا حدود و تراکم کاشت سبیل را مشخص می کند. در کاشت سبیل وقتی 1000 ریشه مو به ناحیه بالای لب فردی که اصلا سبیل ندارد، پیوند زده شود،ظاهر بدون ریش و سبیل چهرهclick here از بین می رود، اما اگر فرد می خواهد سبیل متراکم تری داشته باشد، تعداد ریشه های مو افزایش پیدا می کند. در وضعیتی که کاشت ریش از طریق روش FUE صورت بگیرد، ریش چه متراکم و چه کم تراکم باشد، در هر صورت به قدری طبیعی به نظر می رسد که فرد آرایشگر به هیچ وجه تشخیص نمی دهد که از روش کاشت سبیل استفاده کرده اید. در روش FUT، تعداد ریشه های مورد نیاز را می توان در ناحیه سبیل با درنظر گیری زاویه رشد طبیعی برداشت کرد و پیوند زد. کاشت موی سبیل عمل بسیار مهمی است و تنها باید توسط خود پزشک جراح صورت بگیرد.

CDR0000579036

کاشت ریش

کاشت موی ریش ممکن است با برداشت ریشه های ریش غیر ضروری برای متراکم کردن نواحی کم ریش صورت بگیرد. در این مورد، ریشه های غیرضروری در استخوان گونه برداشت می شود و در نواحی کم ریش زیر آن پیوند زده می شوند. با توجه به اینکه برداشت با استفاده از ابزاری با نوک 0.6 تا 0.7 میلی متری به صورت دستی و با دقت صورت می گیرد، هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. به همین شکل، با برداشت موی دقیق، ریشه ها را می توان از ناحیه پایینی ریش، سینه، قسمت های پایینی پشت گردن و حتی استخوان گونه برداشت کرد و به نواحی مورد نیاز پیوند زد. استخراج مو از قسمت های متراکمی که ظاهر ناخوشایندی به چهره شما داده اند، اپیلاسیون دائمی را برای شما فراهم می کنند. کاشت ریش مانند مو نیست. تراکم آن برای هر فردی فرق دارد. فردی که ریش های کم پشتی دارد شاید از این قضیه ناراحت نباشد. به همین دلیل است که عموما برای عمل کاشت موی ریش به تعداد موی پیوندی کمی نیاز است. در مواردی که فرد دچار ریزش موی ریش در بعضی از نواحی ریش خود شده است، کاشت مو با در نظر گیری تراکم ریش نواحی مجاور صورت می گیرد. در صورتی که فرد اصلا ریش نداشته باشد، بسته به درخواست فرد و با توجه به محدودیت ها، بین 1000 تا 3000 ریشه پیوند زده می شود. عموما با پیوند 3000 ریشه نتایج دلخواهی بدست می آید. در صورتی که فقط کاشت سبیل صورت بگیرد، بین 400 تا 800 ریشه مو کفایت می کند. ناحیه برداشت بین یک تا دو هفته ظاهری صورتی رنگ پیدا می کند. در ناحیه برداشت در بدن یا پشت گردن هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. در عمل های جراحی ای که در کلینیک کاشت مو انجام می شود، حتی با برداشت 10000 ریشه مو، جای زخم هنوز قابل تشخیص نیست.
ناحیه اهدا کننده به دلیل لخته های خونی که از فرورفتن سوزن ایجاد شده ظاهری به رنگ قرمز تیره پیدا می کند که با اولین حمامی که می روید برطرف می شوند. نواحی کاشت ریش و سبیل را می توان پس از 24 تا 48 ساعت شست و شو دارد و ریش با شسته شدن لخته های خونی نمایان می شود که ظاهر یک ریشه 2 یا سه روزه را دارد. برای تغذیه بهتر ریش پیوندی توسط بدن، در ناحیه پیوند، ساخت خون افزایش پیدا می کند و از این رو نقاط قرمز رنگ کوچکی در عرض دو تا سه روز بوجود می آیند. این نقاط در عرض یک یا دو هفته از بین می روند.
ریش و سبیلی که پس از کاشت رشد پیدا می کنند را می توان پس از شش ماه (حداقل) با تیغ اصلاح کرد. توصیه می شود که اولین اصلاح ریش پیوندی پس از شش ماه صورت بگیرد. موی جدید صورت عموما مثل موی طبیعی صورت رشد پیدا می کند. بافت و مشخصه های دیگر فولیکول موی برداشته شده از پشت گردن، مانند هر فولیکول موی صورت اولیه قابل اصلاح یا رشد است.موهای جدید صورت دائمی هستند به سختی می توان آنها را از موهای اولیه صورت تشخیص داد.
برای اینکه موی صورت ظاهری طبیعی داشته باشد، به قرار دادن گرافت ها در زاویه و جهت درست نیاز است. برای اینکه گرافت به شکل بهینه ای پس از برداشت از ناحیه اهدا کننده زنده باقی بمانند، کنترل دقیق گرافت ها ضروری است. در این کلینیک برای کاهش آسیب کم خونی و افزایش بقای گرافت های مو پس از جراحی، از روش PRP و دیگر روش ها استفاده می شود.

عوارض

کلیه عمل های جراحی عوارض جانبی دارند. عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل از قرار زیر است:
• خونریزی
• عفونت
• بی حسی یا سفتی ( موقتی)
• درد
• ورم پیشانی و یا صورت
• ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده
• رشد نامناسب موهای پیوندی
• ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

قیمت و هزینه

همانند بقیه روش های جراحی زیبایی، بیمه عموما هزینه های کاشت موی ریش و سبیل را تقبل نمی کند. در مورد هزینه های کاشت ریش و سبیل با کلینیک خود تماس بگیرید.

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History